DDB6U50N16W1RPB11BPSA1
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
DDB6U50N16W1RPB11BPSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 50 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 1.5V @ 15V, 50A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : AG-EASY1B
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 175°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 6.2 µA
IGBT Type : Trench Field Stop
Package / Case : Module
Input : Three Phase Bridge Rectifier
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 11.1 nF @ 25 V
Configuration : Single Chopper
NTC Thermistor : No
Base Product Number : DDB6U50
Description : LOW POWER EASY
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Single Chopper 1200 V 50 A Chassis Mount AG-EASY1B