APTGLQ100A65T1G
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APTGLQ100A65T1G
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 200 A
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : SP1
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.3V @ 15V, 100A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 650 V
Supplier Device Package : SP1
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -40°C ~ 175°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 100 µA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 350 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 6 nF @ 25 V
Configuration : Half Bridge
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : APTGLQ100
Description : IGBT MODULE 650V 200A 350W SP1
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Half Bridge 650 V 200 A 350 W Through Hole SP1